Garážové brány a elektrické pohony brán

Je potrebné vziať do úvahy niekoľko faktorov, ak uvažujete o oprave či výmene garážových brán a ich otváracích pohonov.

Garážové brány - Prvým a najdôležitejším bodom je estetický vzhľad. Garážové brány musia zodpovedať a zapadať do celkového vzhľadu a štýlu vášho domu, najmä vtedy, keď je vaša garáž umiestnená v prednej časti domu. Garážové brány rovnako ako ďalšie prvky majú podstatný vplyv na vizuálnu stránku vášho obydlia. Nové garážové dvere môžu viditeľne zvýšiť hodnotu a celkový vzhľad domu.

Garážové brány sa vyrábajú zo širokej ponuky materiálov, štýlov, veľkostí a farieb. Všeobecne sa garážové brány vyrábajú z laminátu, kovu a iných materiálov ...

Oceľové garážové brány 

Oceľové garážové brány sú všeobecne najbežnejším typom garážových brán. Perfektne vyzerajú predovšetkým vďaka polyesterovému a vinulovému povrchu. Zároveň nevyžadujú časté opravy, opakované nátery a čo sa týka údržby, sú prakticky najmenej náročné.

Laminátové garážové brány 

  • Sú nenáročné na údržbu a odolné voči mechanickému poškodeniu.

Existuje celý rad ďalších materiálov, ktoré môžu byť použité pre garážové brány: 

  • Oceľ a sklo 
  • Hliník a sklo 

Pohony garážových brán

Ponúka sa hneď niekoľko typov pohonov garážových brán, či už zvažujete obstaranie diaľkového ovládača brány alebo nie.

Reťazový pohon 

S týmto typom pohonov sa stretávame asi najčastejšie. Hlavnou časťou pohonnej jednotky je reťaz, ktorá uvádza garážové brány do pohybu.

Remeňový pohon 

Základom tohto typu pohonu je remeň (z gumového alebo syntetického materiálu), ktorý poháňa a zdvíha garážovú bránu. Remeňové pohony brán sú vo všeobecnosti tichšie ako reťazové

Inštaláciu pohonnej jednotky sa doporučuje vykonať profesionálmi, predovšetkým pre to, že garážové brány sú obvykle veľmi ťažké a pohonná jednotka musí byť inštalovaná zodpovedajúcim spôsobom.