Garážové brány a pohony brán

Tiché, bezpečné a spoľahlivé garážové brány od slovenského výrobcu. Garážové brány vám vyrobíme na mieru s odbornou montážou a záručným a pozáručným servisom. Pre každú stavebnú situáciu vašej garáže je možné nájsť vhodné riešenie garážovej brány. Garážova brána alebo garážové dvere podľa vašich požidaviek. S výberom brány vám radi poradíme. 

Katalóg garážových brán na stiahnutie

Záruka až 10 rokov

Spoločnosť PEMAT Slovakia s. r. o. Vám ponúka možnosť predĺženia záruky zo štandardných 2 až na 10 rokov už pri kúpe brány. Prvé dva roky záruky sú započítané v cene brány. Každý ďalší rok je možné predĺžiť za poplatok 60 €/ 1 rok. Stačí sa len rozhodnúť a vybrať si dobu predĺženia záručnej doby.

Garážové brány PEMAT

Ovládajte garážové brány a dvere pomocou smartfónov

  • Otváranie garážovej brány je možné už aj pomocou mobilného telefónu
  • Jednoducho a prehľadne prostredníctvom sms naviac zistíte stav vašej brány (otvorená/zatvorená).

Garážové brány pre každý typ garáže

U nás si môžete vybrať garážové brány moderného vzhľadu, v rôznych farebných prevedeniach, vždy z prvotriednych materiálov a za výhodnú cenu.

Garážové brány vo viacerých prevedeniach:

Garážové brány môžu byť buď sekcionálne, krídlové alebo rolovacie. U nás najčastejšie využívanou variantou sú sekcionálne garážové brány. Záujemcovia o kúpu garážových brán môžu vyberať z mnohých typov panelov, lamiel a samozrejme širokého spektra ich rôznych farebných prevedení.

Garážové brány pre rodinné domy

Pre garáže v rodinných domoch, kde sa snažíme šetriť priestor, sú najvhodnejšie garážové brány sekcionálne alebo rolovacie. Výklopné brány tvorené jedným pevným krídlom totiž zaberajú pri pohybe veľa priestoru vnútri aj mimo garáže.

Pre súkromných užívateľov je dôležité, že aj tak čisto technická a praktická vec, ako sú pohony brán, môžu mať zaujímavý a moderný dizajn. Umiestnenie môžete zvoliť bočné alebo na strope, pokiaľ ide o garáž. Garážové brány mávajú hrúbku okolo od 20 do 60 mm. Tepelno-izolačné vlastnosti sú zabezpečené polyuretánovou výplňou.

Bezpečné brány

Garážová brána je prakticky najväčší stavebný otvor v dome. Kvalitná garážová brána spĺňa všetky bezpečnostné  kritéria, ktoré vyžaduje EU. To sú bezpečnostné zámky proti privrznutiu prstov, poistky pretrhnutia pružín a od určitej veľkosti brány aj pádovú brzdu pri pretrhnutí lanka.

Rovnako tak garážové brány môžu disponovať doplnkovými bezpečnostnými prvkami ako fotozávora alebo optolišta chránia ako vašich blízkych, tak aj váš majetok. Novinkou je svetelná mreža, ktorá vás upozorní aj na neželanú návštevu. Možnosť pripojenia záložného zdroja zabezpečí, že aj v prípade výpadku elektrického prúdu sa pohodlne dostanete do svojej garáže.

Priechodné dvere v bráne

Garážové brány s integrovaným vstupom. Priechodné garážové dvere v bránach sú výhodným riešením v mnohých prípadoch, keď garáž nemá žiadny iný vstup a brána sa otvára len občas a vy chcete urýchliť vstup do alebo z priestoru. Zároveň tiež ušetríte veľké množstvo energie pretože iba otvorením dverí dochádza k oveľa menšiemu úniku tepla z priestoru.

Garážové dvere v bráne

Garážové dvere inštalované do brány sú ideálnym riešením pri vysokej frekvencii prechodu peších cez bránu. Prechod cez garážové dvere je rýchlejší a eliminuje častné otváranie samotnej brány. Dvere sú zabezpečené bezpečnostnými prvkami tak, aby bol znemožnený pohyb brány, kým sú dvere otvorené. Do dverí je možné osadiť presvetľovacie okienko a samozrejmosťou je nízky spodný prechodový profil a farebné zladenie garážových dverí s bránou.