Posuvné brány

Posvuné brány predstavujú moderné riešenie vjazdu vozidiel do objektu. Posuvná brána sa otvára do strany pozdĺž plotu, vďaka čomu efektívne šetrí priestor pred aj za bránou. Samonosné posuvné brány vyrábame podľa priania zákazníka na kľúč. Posuvné brány PEMAT sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a spĺňajú náročné požiadavky z hľadiska častého používania. 

vonkajšie posuvné brány
vonkajšie posuvné brány

Farba posuvných brán

*Pozn.: Obrázky sú ilustračné, odporúčame si vždy pozrieť farbu panela na vzorke.

Posuvné brány PEMAT

Samonosné elektrické brány posuvné sa pohybujú priestorom nad povrchom. Je ich možné postaviť v akejkoľvek výške nad zemou, preto majú možnosť sa inštalovať aj v teréne, ktorý je nepravidelný. Samonosné posuvné brány slúžia dlhodobo bez toho, aby sa užívateľ musel zaoberať údržbou. Váha samonosnej brány nespočíva na koľajniciach a prípadné nečistoty v priestore pod bránou neprekážajú.

Posuvná brána sa najčastejšie využíva v privátnych a priemyselných priestoroch, kde chceme ušetriť priestor pred bránou a za bránou.Vhodné sú pre veľké priemyselné závody a iné prevádzky. 

Brána s pohonom

V našej ponuke nájdete pohony posuvných aj krídlových brán. Pohony všetkých brán majú tichý chod, sú vyrobené z kvalitných materiálov s veľkou životnosťou a hodia sa do väčšiny klimatických podmienok. Konfiguráciu a nastavenie pohonu posuvných brán umožňuje diaľkový ovládač.

Výhody posuvných brán:

Samonosné posuvné brány sú žiadané zákazníkmi pre ich hlavné výhody:

- posuvná brána má jednoduchú stavebnú prípravu

- na vozovke nemusí byť žiadny vodiaci profil

- bezúdržbové prevedenie v zime

Samonosné brány vyrábame individuálne podľa požadovaných rozmerov a podľa stavebných otvorov. Jedná sa o výrobu na mieru. Dôležitý je najmä dostatočný priestor na zasunutie brány. Tento priestor musí byť o 1/3 väčší, než je prejazdná šírka brány. Ak tam toto miesto nie je, možno uvažovať o dvoch bránach posuvných proti sebe.

Ovládanie pre posuvné brány delíme na dva druhy:

- Ručné ovládanie s menšou frekvenciou pohybu, či dôraz na jednoduchosť a nenáročnosť celku.

- Elektrický pohon - moderné, pohodlné ovládanie. Jednoduché ovládanie brány diaľkovým ovládačom, kľúčovým spínačom či iným zariadením.

Estetika a funkčnosť 

Samonosné posuvné brány nezaberajú miesto vo vjazde - zachádzajú sa pozdĺž oplotenia. Túto skutočnosť oceníte hlavne v prípadoch, keď je garáž umiestnená v blízkosti oplotenia. Vyberte si z našej širokej ponuky prevedení samonosných posuvných brán - s výplňou alebo bez výplne v rôznych farebných prevedeniach. 

Pojazdové posuvné brány

Iný spôsob je použitý u pojazdových posuvných bránach. Do zeme je zabetónovaná koľajnička, po ktorej jazdí pojazdová posuvná brána na kolieskach. Obmedzujúcim faktorom je nutnosť použitia iba u vodorovného povrchu.

Posuvná brána po koľajnici

Jednoduché riešenie pre uzatvorenie vjazdu do oplotenia vhodné pre aplikácie kde nemožno osadiť systém posuvnej samonosnej brány z dôvodu malého miesta pre odsuv. Posuvné brány sú obľúbené pre svoju jednoduchú konštrukciu, funkčnú spoľahlivosť, značnú úsporu miesta a sú vhodné pre priemyselné objekty aj rodinné domy.

Výdrž a údržba posuvnej brány

Samonosné posuvné brány nevyžadujú žiadnu údržbu. Brána tiež prináša pohodu v zime: už žiadne zhrňovanie snehu kvôli otvoreniu brány.

Posuvná brána s bránkou

Posuvné brány sú dostupné v rovnakých motívoch ako ploty a bránky. Čím je zabezpečené celkové zladenie vzhľadu oplotenia vášho domu. Automatizované otváranie vstupných brán je riešené použitím značkových pohonov, ktoré maximalizujú váš komfort pri vjazde na pozemok. Naše posuvné brány sa perfektne prispôsobia vášmu príchodu.