Posuvné a krídlové brány

V tomto článku si priblížime dva typy elektrických brán: posuvné brány a krídlové brány. Na aký typ pozemku sa najlepšie hodia a na čo si pri kúpe dávať pozor.

pohony brán pre elektrické brány

Posuvné brány sú vhodné pre typ pozemku s dostatočným priestorom pre zaistenie brány pozdĺž steny alebo plota. Je to vhodné riešenie tam, kde je malý priestor medzi vjazdom a domom.

Krídlové brány sú vhodné pre typ pozemku, kde nie je priestor pre zasunutie posuvnej brány, napríklad kde je úzky pozemok.

Ale nech sa rozhodnete pre jeden alebo druhý typ brány, rozhodujúca vec na to, aby brána perfektne fungovala, je motor. Posuvné brány používajú jeden určitý typ motora, zatiaľ čo u krídlových brán volíme typ motora podľa veľkosti stĺpikov, na ktorých sú zavesené krídla. Krídla zavesené na stĺpikoch malých rozmerov majú motor rovnoramenný. Pre väčšie stĺpy volíme motor s kĺbovým ramenom a ak máme krídla, ktoré sú zavesené priamo na stenu, alebo pri otváraní krídel sú von z pozemku volíme motor podzemný.

Pri posuvnej brány volíme motor, teda silnejší alebo slabší, podľa jej váhy a podľa sklonu pozemku (brána do kopca / z kopca). U krídlových brán musíme sledovať nielen váhu a dĺžku krídla, ale aj to, či má krídlo jednoliatu výplň a brána sa nachádza na mieste s veľkou pravdepodobnosťou silného vetra (napr. na kopci). Potom volíme motor silnejší.