Posuvné exteriérové brány

Pohodlný vjazd na váš pozemok už nemusí byť len snom. Stačí mať posuvnú bránu, ktorá sa môže pochváliť mnohými výhodami.

Posuvné brány oplývajú moderným dizajnom, ktorý vôbec nenaruší vzhľad vášho plota. Posúvajú sa po koľajnici, odtiaľ aj ich názov, takže manipulácia s nimi je naozaj jednoduchá. A keď si zaobstaráte posuvnú bránu s pohonom, nemusíte pri príchode k bráne ani vystupovať z auta. Stačí iba stlačiť jeden gombík a brána k vášmu domu sa otvorí dokorán.

Posuvné brány - sú navrhnuté na intenzívne používanie, takže nemusíte mať obavy, že by sa vám za rok či dva "pokazila". Tvorí ju profil z vysoko pružnej ocele, ktorý jej dáva tú najlepšiu mechanickú charakteristiku.

Výhody posuvných brán:

  • široký výber typov brán
  • kvalitná povrchová úprava

Pri výbere posuvnej brány rozhoduje priestor

Od posuvnej brány očakávame jej ľahké ovládanie a že sa bez problémov otvorí majiteľovi domu a pozemku. Chceme tiež, aby ladila s plotom, prípadne s garážovými bránami.

Ak máme na pozemku pred a za bránou málo miesta, zvolíme posuvnú vjazdovú bránu. Je ale náročná na priestor na bočnej strane vjazdu. Navyše v niektorých prípadoch prechádzame automobilom cez koľajnicu, po ktorej sa brána posúva.

Posuvná brána vyžaduje spodnú vodiacu koľajnicu inštalovanú do pripraveného betónového základu, a tým aj rovný terén. Je opatrená  riadiacou jednotkou a nadzemným pohonom.

Posuvné brány

Posuvné brány sa hodia tam, kde by bol problém s otváraním klasických krídlových brán, napr. pozemok so stúpajúcim príchodom, kde terén nedovolí otočenie krídla brány.

Posuvné brány rozdeľujeme na pojazdové a samonosné.