Výhody garážových brán

Zo všetkých typov garážových brán v súčasnej dobe vedú na plnej čiare sekcionálne garážové brány. A to má svoj ​​dôvod. Môžu za to vynikajúce technické vlastnosti, kvalita, cena i vzhľad. Pre garážové brány je podstatný aj užívateľský komfort a aj v tomto prípade sa radia sekčné garážové brány medzi špičku. 

Na akom princípe sekcionálne garážové brány fungujú?

garážové sekcionálne brány pemat

Sekčné garážové brány sú tvorené uceleným systémom, kedy sa jednotlivé sekcie vysúvajú smerom hore pod strop, a z tohto pohľadu sú tieto automatické brány veľmi praktické, pretože nezaberajú v garáži takmer žiadne miesto. Do priestoru garáže v podstate vôbec nezasahujú. Celý systém sa skladá z vodiacich líšt, po ktorých sa brána vysúva, ďalej potom z jednotlivých sekcií, pántov, koliesok, pružín, hriadelov. Všetko príslušenstvo, ktoré je kovové, je ochránené pozinkovaním proti korózii. Sekcionálne garážové brány sú ideálnym riešenie pre všetky garáže, zvlášť pre tie, ktoré sú obmedzené priestorom, napríklad pri vstupe. Garáž totiž môže byť umiestnená kúsok od cesty alebo priamo pri chodníku a práve vtedy sú sekcionálne brány najlepšie. Aj priemyselné brány sa často riešia ako sekčné brány, pretože sú vhodné pre častú prevádzku aj veľké stavebné otvory.

Sekcionálne garážové brány postupne vytláčajú používanie garážových brán výklopných a je úplne jasné, prečo. Sú nielen vysoko efektívne a použitie sekcionálnych garážových brán je veľmi jednoduché, ale ich ďalšou prednosťou je tiež priaznivá cena v kombinácii s výbornými izolačnými vlastnosťami a estetickým riešením. Sekcionálne garážové brány možno použiť ako v štandardných garážach, tak ako vjazd do hromadných garáží, ale aj inde.